preskoči na sadržaj

Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu

 > Projekti
Popis projekata

HEUREKA

SSA – TC (Sector Skills Alliances for Tourism and Catering)

E.S.C.O.T.  (European Scientific Committe on Thermalism)

GASTRO

AEHT

AEHT - CHRISTMAS IN EUROPE

SKILLS@WORK

SUNCOKRET

LEONARDO

TERENSKA NASTAVA ZA NULA KUNA

CHRISTMAS IN EUROPE

PROJEKTI U NASTAVI 2012.:

"DOBROVOLJNO ROPSTVO"

"ŽENE"

OBIČAJI USKRSNOG VREMENA

POSJET AZILU ZA ŽIVOTINJE DUMOVEC

SURADNJA HTŠ I BELGIJSKE ŠKOLE KTA WEMMEL

CORE-VET



 Analiza razultata Projektnog dana - profesori.pdf
 Clanak PASCH (1).docx
 PRVA PJESMARICA TOLERANCIJE.ppsx


HEUREKA

         Projekt Heureka

 

U projektu sudjeluju: Gospodarska škola Varaždin ( nositelj projekta ), I. gimnazija Split i Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu. Projekt se financira bespovratnim sredstvima iz Europskog socijalnog fonda i Državnog proračuna Republike Hrvatske, a trajanje projekta je 12 mjeseci. Stručne skupine radit će na izradi novih kurikuluma izbornih predmeta: informatika, matematika s informatikom i geografija s informatikom.

Članice stručnih skupina za izradu novih kurikuluma su profesorice:

Tomislava Pešušić – matematika
Ksenija jerić Antoljak – informatika
Sibela Petrinić – geografija

Ravnateljica mr.sc. Marija Rašan Križanac je odgovorna za provedbu projekta u Hotelijersko-turističkoj školi u Zagrebu kao i za diseminaciju, a pedagoginja Maja Kralj Stančec, u suradnji sa psihologinjama iz partnerskih škola, za izradu i provedbu ankete za učenike i nastavnike, te za evaluaciju kurikuluma novih fakultativnih predmeta.


SSA – TC

      SSA – TC

 

Sector Skills Alliances for Tourism and Catering  (SSA – TC) je dvogodišnji pilot projekt, započet u siječnju 2013. godine te dovršen u ožujku 2015., s ciljem kreiranja zajedničkog  inovativnog  kurikuluma u području turizma i ugostiteljstva kojim bi se mogle prevladati sadašnje poteškoće i nedostatci u obrazovanju za područje turizma i ugostiteljstva. Tijekom projekta razvijen je  novi zajednički kurikulum, stvaranjem zajedničke obrazovne ICT platforme koja odražava promjenjive turističke potrebe i dostupna je u formi e-obrazovanja svim dionicima projekta i šire diljem Europe. U projektu je sudjelovalo deset predstavnika različitih europskih institucija koje su, svaka na svoj način,uključene u proces obrazovanja za potrebe turizma i ugostiteljstva: Grŵp Llandrillo-Menai (Velika Britanija), Eurhodip, Association Internationale Sans But Llucratif (Belgija), Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu (Hrvatska), Pohjois-Karjalan Ammattiopisto Joensuu Palvelut (Finska), Arbeit und Leben Hamburg e. V. (Njemačka), Turisztikai és Vendéglátó Munkaadók Országos Szövetsége (Mađarska), Scuola Alberghiera e di Ristorazione di Serramazzoni (Italija), Sociedade Portuguesa de Inovação - Consultadoria Empresarial e Fomento da Inovação, S.A (Portugal), Mersin Universitesi, Turizm Uygulama ve Araştırma Merkezi (Turska) te British Institute of Innkeepers Awarding Body.

(više u prilogu)

Priloženi dokumenti:
Sector Skills Alliances.pdf


E.S.C.O.T. (European Scientific Committe on Thermalism

Ove se školske godine Hotelijersko turistička škola uključila u europski projekt 'Guide to the European Health Resorts' u organizaciji E.S.C.O.T.  (European Scientific Committe on Thermalism), u kojem sudjeluje 238 srednjih škola iz 11 europskih zemalja.Od nekoliko predloženih opcija, mi smo se odlučili uključiti s temom „Škola i zdravstveni turizam“ s naglaskom na toplice i lječilišta. Zadatak je predstaviti  termalna lječilišta na našem području i usporediti ih s ostalim zemljama koje su u projektu, a konačan cilj je izrada zajedničkog vodiča  pod naslovom 'Guide to the European Health Resorts' Za početak smo predstavili našu školu, a s obzirom na opseg projekta, pred nama je još čitav niz zadataka. Zahvaljujući ovom projektu, naša škola je predstavljena na web-u  E.S.C.O.T.-a, osvojivši time svojih prvih 100 bodova.

Voditelj projekta: Jasna Nikolić, prof.

U projekt su uključeni učenici 3. I  4. razreda, te profesori: Antoljak Ksenija, Barbarić Gabrijela, Lež-Drnjević Ljiljana, Mikulec Anica,  Popović Ana, Šurina Martina i Vrbanac Ljiljana.


GASTRO 2010

Ove se godine 30, jubilarni, Gastro održao u gradu Vinkovcima, 28.03.2010.- 31.03.2010. Učenici naše škole natjecali su se u hotelijersko- turističkim disciplinama i postigli vrlo dobre rezultate.

U disciplini Poslovanje recepcije hotela natjecala se učenica Ana Buhin i osvojila prvo mjesto.

U disciplini Poslovanje putničke agencije natjecala se učenica Karla Roso i osvojila šesto mjesto.

U disciplini Predstavljanje turističkog mjesta natjecao se učenik Matija Mitak i osvojio drugo mjesto.

Učenici 4.e razreda, Nikol Pavun, Ivana Klepo, Maja Subotić, Karla Roso i Matija Mitak, pridonijeli su ovom jubilarnom Gastru skečevima u kojima su pokazali naučene vještine iz struke i stranog jezika u okviru CLIL programa. Skečevi su bili na programu svaku večer, što je ujedno i prvi puta da se takav način rada prikazuje na Gastru.


AEHTA 2010

Hrvatske škole-članice AEHT-e mogu uistinu biti zadovoljne rezultatima 23. godišnje konferencije u Lisabonu, jer su učenice-predstavnice triju hrvatskih škola osvojile medalje na ovako važnom europskom natjecanju.

Eva Kostić, učenica Turističke i ugostiteljske škole iz Dubrovnika, osvojila je srebrnu medalju u disciplini turističkog menadžmenta, pod mentorstvom profesora: Ivane Ljubimir i Nedjeljka Jančića.

U disciplini predstavljanja turističke destinacije hrvatske su predstavnice osvojile dvije medalje: Željka Klisarić, učenica Turističko-ugostiteljske škole iz Šibenika, osvojila je zlatnu medalju (profesori-mentori: Božena Bralić i Milena Knez), 

Klari Lešković, učenici Hotelijersko-turističke škole iz Zagreba, dodijeljena srebrna medalja u istoj kategoriji (profesori-mentori: Sandra Zonjić i Sandra Novaković Mihailica).

Također i iskustva ostalih naših natjecateljica govore u prilog kvalitetnom obrazovanju u struci i dobroj pripremljenosti za natjecanje

Priloženi dokumenti:
Godišnja konferencija AEHT.pdf


TERENSKA NASTAVA ZA NULA KUNA

Tema I: PLANINSKI TURIZAM

Itinerair: Sastanak i polazak u 9h s Dolja. Planinarskom stazom broj 14 od Dolja do doma Željezničar pri vrhu Medvednice. Predviđeno trajanje uspona 3 sata.

Kapelica Majka Božja kraljica Hrvata. Predviđeno vrijeme za razgledavanje i zadatke 40-60 minuta.

Obilazak Župnog dvora i apartmanskog objekta Snježna kraljica. Predviđeno trajanje 40 minuta

Činovnička livada, odmor . Predviđeno trajanje 30 minuta.

Obilazak skijaških staza, tornja i vidikovca. Predviđeno trajanje 60 minuta.

Odlazak do Tomislavovog doma i razgledavanje hotela uz stručno vodstvo.  Predviđeno vrijeme trajanja 60 - 90 minuta.

Odmor do polaska autobusa. (17 h)

 

Zadaci: proći pješačkom stazom i bilježiti biljni i životinjski svijet. Obići sljemensku kapelicu i popisati arhitekte i umjetnike koji su sudjelovali u njenoj izgradnji. Bilježenje položaja skijaških staza te podataka o njihovim duljinama i težinama. Razgledavanje objekta Snježna kraljica (uz stručno vodstva) i hotela Tomislavov dom (uz stručno vodstvo).  Pogledati s Vidikovca Hrvatsko Zagorje i uočiti poučnu stazu koja je spušta po sjevernim padinama Medvednice.

Korelacija: geografija, vjeronauk, organizacija poslovanja poduzeća, povijest umjetnosti, tjelesni odgoj

Ciljevi: uspješno proći jednom od mnogobrojnih planinarskih staza Medvednice, upoznati biljni svijet Zagrebačke gore, upoznati neke od mogućnosti koje pruža planinski turizam, upoznati hotelske objekte i mogućnosti razvoja kongresnog turizma, izletničkog turizma, vjerskog turizma, upoznavanje s pravilima ponašanja u cilju vlastite sigurnosti  u planini te sigurnosti potencijalne grupe turista, razvijanje vjere u sebe, stjecanje samopouzdanja, samopoštovanja i socijalne interakcije sa svojim kolegama i potencijalnim turistima.

Kompetencije: objektivna procjena vlastitih psihofizičkih sposobnosti, procjena objekta (za koju vrstu turizma je opremljen: zdravstveni, kongresni…), osmišljanje turističke ponude za područje Medvednice.

Upute za učenike:

-na mjesto polaska doći na vrijeme (koju minutu prije 9 sati)

-ponijeti olovku i bilježnicu, tko ima neka ponese i fotografski aparat

- obuti planinarske cipele ili čvrste tenisice

-u slučaju loše vremenske prognoze ponijeti kišne kabanice

-obući slojevitu odjeću (voditi računa o temperaturnim razlikama, preporuka je da se ponese i kapa)

-ponijeti bočicu s vodom i sendvič, energetsku pločicu

Pješačenje od Dolja do vrha Medvednice trajat će cca 3 sata uz nekoliko stanki po 2-3 minute i jednom od 15 minuta). Na vrhu Medvednice također se moramo pridržavati dogovorenog vremena za obavljanje zadataka kako bismo do polaska autobusa u 17 sati obavili sve predviđene zadatke.

Organizator i provoditelj projekta: Gordana Lukačić, prof


CHRISTMAS IN EUROPE

- Božić u Europi -

Ponta Delgada, Sao Miguel, Azorsko otočje, Portugal

02.-08. prosinca 2010.

 Iako naša škola svake godine sudjeluje na natjecanjima koje organizira AEHT (European Association of Hotel and Tourism Schools – Europsko udruženje škola za hotelijestvo i turizam), ostvarujući pritom izvrsne rezultate, najčešće jedno od prva tri mjesta, ove je godine prvi put sudjelovala na manifestaciji CHRISTMAS IN EUROPE (Božić u Europi), također u organizaciji AEHT, a koja se održava već 19 godina. Radi se o projektu vježbanja poziva na europskoj razini, na temu slavljenja Božića u kontekstu regija, kulturoloških i religioznih te gastronomskih tradicija. Događanje je javno, a svake ga godine organizira druga škola – članica AEHT, u svojoj zemlji. Škole sudjeluju s najmanje četiri, a najviše dvadeset predstavnika.

Ove se godine manifestacija održavala od 02.-08. prosinca u Ponta Delgadi, otok Sao Miguel na Azorima u Portugalu, u organizaciji škole domaćina – Escola de formacao turistica e hoteleira (EFTH).

Sudjelovale su škole iz Austrije, Grčke, Latvije, Češke, Italije, Slovenije, Švedske, Portugala, Luksemburga i Hrvatske.

S obzirom da je trebalo predstaviti regionalne običaje vezane uz Božić, odlučili smo se predstaviti običajima Zagreba i okolice. Našu školu, grad Zagreb, a time i Republiku Hrvatsku predstavljalo je dvoje učenika naše škole – Ida Imbrišak, učenica 3.e i Sebastijan Ivasović, učenik 3.c razreda te ravnateljica škole, mr.sc. Marija Rašan-Križanac i Ljiljana Lež-Drnjević, nastavnica hrvatskoga jezika.

Naši su učenici, odjeveni u šestinsku  narodnu nošnju na svakom mjestu ostavljali snažan utisak, zahvaljujući bogatoj narodnoj nošnji, ali i svojom pripremljenošću i entuzijazmom pri predstavljanju svoje domovine i grada.


Obrazovanje odraslih

Novo !!!

OBRAZOVANJE ODRASLIH

UPIŠI SREDNJU ŠKOLU ili PREKVALIFIKACIJU

Godine života ili starosti ne trebaju biti prepreka da bi stekli novo zvanje ili promijenili zanimanje.

UPIŠI PROGRAM ZA STJECANJE SREDNJE STRUČNE SPREME ZA ZANIMANJE HOTELIJERSKO-TURISTIČKI TEHNIČAR

Početak nastave: listopad 2024.

Za sve dodatne upite možete se obratiti stručnom voditelju obrazovanja odraslih, prof. Borisu Hrgoviću na broj: 091/300 3734 ili putem e-mail adrese: obrazovanje.odraslih@ss-hotelijersko-turisticka-zg.skole.hr

 

Više informacija u rubrici obrazovanje odraslih (lijevo).

 

HRVATSKI JEZIK ZA STRANCE - TEČAJ

 

NOVO !!!

PROGRAM UČENJA STRANOG JEZIKA: HRVATSKI JEZIK ZA STRANE DRŽAVLJANE  

(stupnjevi A1 do C2)

Oglasna ploča
Raspored

    

Kalendar
« Rujan 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
Prikazani događaji

 


 


 


 STRUČNA PRAKSA

HOTELIJERSKO-TURISTIČKE ŠKOLE

 


Turistička zajednica grada Zagreba


Hrvatska turistička zajednica


 

Korisni linkovi

Arhiva dokumenata
CMS za škole logo
Hotelijersko-turistička škola u Zagrebu / Frankopanska 8, HR-10000 Zagreb / ss-hotelijersko-turisticka-zg.skole.hr / ured@ss-hotelijersko-turisticka-zg.skole.hr
preskoči na navigaciju